• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Litvínov

Moldavská horská dráha - Průvodce - Litvínov - úvodní foto - grafika

 

Zámek Litvínov

Litvínov - Zámek Litvínov - grafika

Litvínovský zámek sloužil jako jedno ze sídel rodiny Valdštejnů, která řídila své tehdejší panství z Duchcova. Valdštejnové založili v roce 1715 v Litvínově soukenickou manufakturu, díky které se stal Litvínov městysem. Svého času na litvínovský zámek zajížděl z Duchcova i knihovník, spisovatel a dobrodruh Giacomo Casanova. Od konce 19. století zámek spíše sloužil pro hospodářské účely a jeho interiéry byly přestavěny na byty a kanceláře. Kolem II. světové války v něm sídlila lesní správa, později městské muzeum. Po rozsáhlé rekonstrukci završené v roce 2015 se zámek opět stává kulturním a správním centrem města. V zámku se nachází například dlouhodobá expozice Michala Cihláře a Veroniky Richterové s názvem Srdceráj, výstava regionálního sochaře Stanislava Hanzíka a stálá výstava s unikátní sbírkou exponátů Miloše Štěpána z oboru filmu a filmové techniky od doby začátků kinematografie až po současnost.

Charakter místa: Zámek, expozice, informační centrum, restaurace

Razítkovací místo: ANO

 

Podkrušnohorské technické muzeum

Moldavská horská dráha - Průvodce - Litvínov - Podkrušnohorské technické muzeum - grafika - grafika

Muzeum vzniklo v roce 2003 v bývalém hlubinném dole Julius III. a ukazuje veřejnosti historii dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve. Nejen hornictví a sousední chemická výroba se podílely na utváření charakteru podkrušnohorské oblasti. Nelze opomenout další obory lidské obživy. Sklářský a textilní průmysl, výroba dřevěných hraček a v neposlední řadě i například lesnictví neoddělitelně patří k specifi ckému charakteru tohoto regionu, právě tak jako zemědělská výroba. I těmto oblastem je věnována pozornost v expozicích muzea. Velmi autenticky působí expozice právě díky tomu, že jsou umístěny v bývalém hlubinném dolu, který podtrhuje vystavené historické exponáty a návštěvníkům nabízí možnost „fárání“ do uměle vytvořené štoly či zhlédnutí expozice zpracování uhlí pro chemickou výrobu.

Charakter místa: Expozice, důlní dílo

Razítkovací místo: NE

 

Zimní stadion Ivana Hlinky - Stadion mistrů extraligy 2014/2015

Litvínov - Zimní stadion Ivana Hlinky - grafika

Hokej se Litvínově hrával už od 30. let minulého století na kluzištích pod širým nebem, která vznikala v zimě nastříkáním vody na rovnou plochu. Takové kluziště bývalo například v Zámeckém parku (v místě bývalé Zámecké zahrady, kde bylo od roku 1923 sokolské cvičiště). Velkou roli v rozvoji litvínovského hokeje hrála zálužská chemička (tehdejší Stalinovy závody), která založila svůj Hockeyový odbor SZ. Její tým se nastěhoval na litvínovskou Osadu, kde se od sezóny 1945/1946 hrálo na hřišti házené v ulici S. K. Neumanna. V jeho sousedství začal později vyrůstat zimní stadion tak, jak jej známe dnes. K jeho slavnostnímu otevření došlo 5. prosince 1955. V exhibici tehdy vystoupili pražští krasobruslaři, mezi nimiž nechyběli později slavní sourozenci Romanovi. Stadion nese jméno po tragicky zahynulém výborném hokejovém hráči Litvínova a trenérovi, kterého znají fanoušci v Evropě i zámoří.

Litvínovští hráči získali titul mistrů extraligy v sezóně 2014/2015.

Charakter místa: Sportoviště, restaurace

Razítkovací místo: NE

 

Přátelé historie Litvínovska

Moldavská horská dráha - Průvodce - Litvínov - Přátelé historie Litvínovska - grafika - grafika

Sídlo spolku je v Litvínově, ul. Chudeřínská, č.p. 49 - Café bar 49 

 

 

 

 

 

Charakter místa: Spolek, restaurace

Razítkovací místo: ANO

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem