• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Průvodce

k turistickému pasu po moldavské dráze a okolí

 

Turistický průvodce (CZ) ke stažení -ZDE

Turistický průvodce (DE) ke stažení -ZDE

 

Moldavská horská dráha - Interaktivní mapa stanic Moldavská horská dráha - Most - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Litvínov - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Louka u Litvínova - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Lom u Mostu - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Duchcov - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Teplice v Čechách - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Košťany - Střelná - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Osek - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Klíny - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Horní Háj - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Hrob - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Fláje - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Mikulov - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Dubí - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Moldava v Krušných horách - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Rechenberg - Bienenmühle - přechod na stránku Moldavská horská dráha - Hermsdorf - Rehefeld - přechod na stránku

 

U příležitosti oslav 130 let od zprovoznění moldavské dráhy vyhlašujeme soutěž o zajímavé ceny pro všechny cestovatele po moldavské dráze, zvané též Teplický Semmering. Podmínkou účasti ve slosování o ceny je zaplnění turistického pasu alespoň sedmi razítky osvědčujícími návštěvu moldavské dráhy a okolí a současně potvrzení o jízdě vlakem po moldavské dráze. Slosování bude probíhat třikrát do roka. Turistický pas, který byl představen při inauguraci známky "130 let moldavské dráhy" v sobotu 16. května 2015 v Oseku, je zdarma k dispozci v informačních centrech v okolí moldavské dráhy.

Vážení a milí návštěvníci moldavské horské dráhy,

vítáme vás na webových stránkách průvodce věnovaného unikátní technické památce, která v květnu 2015 oslavila 130 let od svého zprovoznění.

Moldavská dráha na trase Most - Moldava - Freiberg (Sasko) překonává hřebeny Krušných hor řadou viaduktů a tunelů. Pro její technické parametry se jí proto přezdívá též teplický Semmering, a to po vzoru její slavné předchůdkyně postavené v rakouských Alpách. Moldavská trať vznikla především pro nákladní dopravu, ale již v roce svého otevření sloužila i pro přepravu osob, hojně využívanou turisty cestujícími z blízkých i vzdálených měst do Krušných hor. Dráha prochází celou řadou míst, která mají návštěvníkům co nabídnout pro turistické, kulturní i sportovní vyžití od jara do zimy.

Tento průvodce si neklade za cíl být vyčerpávajícím seznamem zajímavých míst té části Krušnohoří, kterou moldavská dráha propojuje. Návštěvníkům ze vzdálených měst a obcí má posloužit jako výběr nejpopulárnějších pamětihodností regionu v okolí horské železnice. Všem turistům může být návodem, kde mohou získat turistická razítka do „turistického pasu“ a zúčastnit se tak soutěže o zajímavé ceny.

Přejeme vám šťastnou cestu po moldavské dráze a mnoho zážitků z návštěvy atraktivních míst v jejím okolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem