• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Košťany - Střelná

Moldavská horská dráha - Průvodce - Košťany - Střelná - úvodní foto - grafika

 

Informační centrum Košťany

Košťany - Střelná - Informační centrum Košťany - grafika

Nevíte, jaká zajímavá místa můžete v okolí Košťan navštívit? Potřebujete pomoci s autobusovým spojením z Košťan? Potřebujete dohledat důležité informace o kulturním a sportovním vyžití v Košťanech? V infocentru na Mírovém náměstí č.p. 2 Vám ochotně poskytnou veškeré potřebné informace.

 

Charakter místa: Informační centrum

Razítkovací místo: ANO

 

Sídliště ve Střelné s uměleckou výzdobou domů ve stylu „sorela“

Košťany - Střelná - Sídliště ve Střelné s uměleckou výzdobou domů ve stylu sorela - grafika

Pasažéři moldavské dráhy, kteří cestují do Košťan, vystupují na lesní zastávce Střelná v Krušných horách. Jen několik set metrů od ní se nachází zdánlivě obyčejné sídliště s cihlovými domy, za kterými se otevírá široký pohled na České středohoří. Milovníci historie architektury však záhy poznají, že sídliště postavené v letech 1947 – 1958 obsahuje na domech řadu uměleckých prvků, ať už se jedná o ozdobné štíty nad vchodovými dveřmi do domů či o ozdobné římsy nebo ozdobné plastiky na stěnách domů. Umělci, kteří v době výstavby předznamenávali uplatňující se doktrínu tzv. socialistického realismu (zkracováno někdy také i jako sorela), neuplatňovali motivy politické, jak by se možná v té době očekávalo, ale použili z velké části motivy zvířat a rostlin. Podle odborníků se jedná o zajímavé architektonické prvky, které se určitě vyplatí zhlédnout.

Charakter místa: Zajímavá architektura

Razítkovací místo: NE

 

Lovecký zámek ve Střelné

Košťany - Střelná - Lovecký zámek ve Střelné - grafika

Málokdo z turistů přicházejících na Teplicko zná lovecký zámek ve Střelné. Jedná se o rozlehlý komplex panských a hospodářských budov ve slohu novogotiky takzvaného alpského či švýcarského typu. Ten získal nynější podobu v roce 1864. Od poloviny 19. století byl letním sídlem knížecí rodiny Lobkowiczů z Bíliny. Zámeček a kouzelná okolní příroda bývaly častým cílem výletů lázeňských hostů z nedalekých Teplic. V roce 1919 byl zámek obsazen nájemníky, v roce 1950 v něm bylo zřízeno učiliště státních lesů a po sametové revoluci byl navrácen původním majitelům. Interiéry zámku nejsou bohužel veřejnosti přístupné, avšak i pohled zvenčí a procházka pod korunami mohutných stromů zámeckého parku stojí jistě za návštěvu.

Charakter místa: Zajímavá architektura

Razítkovací místo: NE

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem