• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Duchcov

Moldavská horská dráha - Průvodce - Duchcov - úvodní foto - grafika

 

Pro všechny soutěžící, kteří sbírají razítka do "Turistického pasu" po moldavské dráze, se k chybějícímu razítku v Lomu nabízí plnohodnotná alternativa - sousední město Duchcov. Lom v prvních letech provozu na moldavské dráze patřil do duchcovského okresu. V Muzeu města Duchcova můžete nejen získat razítko, které je kopií pečeti z té doby, ale také zhlédnout např. i nejstarší český telefonní přístroj. Ten pochází z první telefonní linky v Čechách, která byla zavedena 10. dubna 1881 mezi starým duchcovským nádražím a správní budovou uhelných dolů.

Muzeum města Duchcova

Duchcov - Muzeum města Duchcova - grafika

Současné muzeum města Duchcova bylo zřízeno v roce 1994, avšak historie duchcovského muzejnictví se začíná psát již o téměř sto let dříve. Dnes sídlí v bývalém měšťanském domě v Masarykově ulici, nedaleko zámku, na kterém Valdštejnové shromažďovali bohaté kolekce od 17. století. Jednalo se o cenné rukopisy, staré tisky, obrazy či přírodniny, o nichž se zmiňují i někteří slavní návštěvníci zámku, například básník J. W. Goethe.

 

Charakter místa: Muzeum

Razítkovací místo: ANO

 

Zámek Duchcov

Duchcov - Zámek Duchcov - grafika

Duchcov byl po staletí významným městem. Svědčí o tom například i fakt, že společnost, která budovala moldavskou dráhu, nesla ve svém názvu označení „Pražsko-duchcovská“. Duchcov byl centrem správy severočeského panství rodu Valdštejnů a jeho význam naznačovala v 18. století realizace rozsáhlého barokního areálu šlechtického sídla. Na náměstí s radnicí je vedle děkanského kostela impozantní vstup do areálu původně barokního, poté klasicistně upraveného zámku, ve kterém lze získat razítko do turistického pasu. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, v rámci kterých můžete obdivovat výsledky sběratelských a mecenášských aktivit Valdštejnů. Dozvíte se mnoho pikantností ze života Giacoma Casanovy, nejslavnějšího obyvatele duchcovského zámku, nebo se můžete nechat překvapovat okolnostmi přenesení monumentální Reinerovy fresky, sejmuté z kupole barokního kostela zbořeného valdštejnského špitálu a osazené do moderního pavilonu v zámeckém parku.

Charakter místa: Zámek

Razítkovací místo: ANO

 

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem