• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Teplice

Moldavská horská dráha - Průvodce - Teplice - úvodní foto - grafika

 

Jedna z odboček z naší cesty po moldavské dráze vede i do Teplic. Horská dráha byla vždy oblíbenou tratí obyvatel města i lázeňských hostů. Dodnes se moldavské dráze přezdívá „teplický Semmering“. Tento pojem z dob Rakouska-Uherska odkazuje na významnou trať překonávající průsmyk Semmering v nadmořské výšce 898 metrů nad mořem, na hranici mezi Dolními Rakousy a Štýrskem. Jak rakouský, tak teplický Semmering se vyznačují strmým stoupáním, vysokými viadukty, dlouhými tunely a velkým počtem kamenných i železných mostů. Horská dráha v rakouském Semmeringu patří od roku 1998 k památkám kulturního dědictví UNESCO – „teplický Semmering“, neboli moldavská dráha, je kulturní památkou České republiky od stejného roku.

Zámek Teplice

Teplice - Zámek Teplice - grafika

Zámek Teplice je od roku 1947 sídlem teplického muzea. Je zde možnost prohlédnout si expozice zaměřené na pravěk severozápadních Čech, umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu. Také je zde stálá výstava hodin, numismatický kabinet a zpřístupněny jsou i některé zámecké interiéry. V tzv. románském křídle zámku, které vzniklo ve 13. století jako součást ženského kláštera benediktinek, založeného okolo roku 1160 českou královnou Juditou, manželkou krále Vladislava, je situována expozice „Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích“. Česká královna Judita je známa také jako stavitelka prvního kamenného mostu v Praze, který byl předchůdcem dnešního Karlova mostu. Zámek spolu se zámeckým náměstím a parkem vytváří jedno z nejhezčích míst v Teplicích, které stojí za to navštívit.

 

Charakter místa: Zámek, expozice, zajímavá architektura

Razítkovací místo: ANO

 

Turistické informační centrum Teplice

Teplice - Turistické informační centrum Teplice - grafika

Turistické informační centrum poskytuje informace i řadu zajímavých tištěných materiálů návštěvníkům města a dále se zabývá propagací Teplic i místních kulturních akcí.

Teplické infocentrum je jedním z míst, kde můžete získat Krušnohorské noviny věnované moldavské dráze. Stejnojmenný titul vydávaný od roku 1880 vycházel v Teplicích až do roku 1943.

 

 

Charakter místa: Informační centrum

Razítkovací místo: ANO

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem