• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Moldava

Moldavská horská dráha - Průvodce - Moldava - úvodní foto - grafika

 

Infocentrum a knihovna na obecním úřadě

Moldava - Infocentrum a knihovna Adolfa Branalda - grafika

Obec Moldava, dříve pohraniční železniční stanice, je dnes končenou zastávkou na české straně moldavské dráhy. „... našel jsem nádraží vychladlé, kolejnice rezivé, ve štěrku trávu, pana přednostu Haslauera by trefi l šlak. V dopravní kanceláři byly pytle s cementem, v oknech prkna, hodiny stály a vítr, tentýž senzační vítr, který dokázal rozhýbat jehličí, kámen, kolejnice, opleny s dlouhým dřívím, neudělal teď vůbec nic, táhl trouchnivějící kulisou, ani se nesnažil vyrazit z beznadějné opuštěnosti sebemenší pohyb“, řekl známý český spisovatel Adolf Branald. Ten na Moldavě pracoval před válkou jako výpravčí. Reagoval tak na situaci na moldavském nádraží v polovině 50. let minulého století, když se tam po letech zajel podívat během natáčení filmu Dědeček automobil, které probíhalo v Teplicích. Kdysi výstavní nádraží i dnes vítá hosty přijíždějící do Krušných hor. Informační centrum s knihovnou na Moldavě, nesoucí jméno Adolfa Branalda, nabízí návštěvníkům Moldavy informace o turistických, cyklistických i běžkařských trasách. Moldava je oblíbeným výchozím místem pro zájemce o letní i zimní sporty. V přízemí moldavského obecního úřadu vás vybaví spoustou zajímavých informací i materiálů pro turisty. Jeho pracovníci vám také ale rádi poradí, kde si odpočinout či se posilnit dobrým jídlem a pitím.

 

Charakter místa: Informační centrum, knihovna

Razítkovací místo: ANO

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem