• Moldavská horská dráha - Slider - foto 7
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 1
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 2
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 3
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 4
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 5
  • Moldavská horská dráha - Slider - foto 6

Moldavská horská dráha - Přesunutý kostel v Mostě - 500 let - přechod na stránku na Facebooku

Moldavská horská dráha - Destinační agentura Krušné hory o.p.s. - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - 140 let Moldavské horské dráhy - přechod na stránku na Facebooku

Plánované akce

 

Po dlouhodobé uzavírce trati bude provoz na Moldavské dráze opět obnoven po 31. říjnu 2018. Slavnostní jízda k obnovenému provozu se koná v neděli 18. 11. 2018.

 

Moldavská horská dráha - Moldava 2018 - grafika

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Ukázka z TV dokumentu

Půlroční turné filmu o moldavské dráze skončilo. Krušnohorské noviny chystají vydání filmu na DVD.

 

Osek

Moldavská horská dráha - Průvodce - Osek - úvodní foto - grafika

 

Klášter Osek

Osek - Klášter Osek - grafika

Osecký klášter cisterciáků je architektonickou perlou Podkrušnohoří. Byl založen už ve 12. století a je spojen s pány z oseckého hradu Rýzmburk, jehož zřícenina dodnes stojí v lesích nad městem Osek a láká k prohlídkám. Majitelé oseckého hradu Hrabišicové dali základ nejen klášteru, ale i řadě důležitých měst a obcí. Mezi ně patří Most, Duchcov či Rechenberg, ležící dnes za českou státní hranicí. Klášter prožíval časy rozkvětu i zkázy od románských dob až do doby moderní. Největšího rozkvětu dosáhl v době baroka, kdy se rozmohl i hospodářsky. Z té doby se datuje i punčochářská výroba či vaření piva, které v Oseku přetrvaly až do 20. století. Klášterní pivovar byl v roce 2015 po necelých sedmdesáti letech opět zprovozněn. Klášterní konvent se po roce 1989 nepodařilo obnovit na dlouho. V současné době klášter není obsazen mnichy a stará se o něj správce. Sídlí zde také městské informační centrum zajišťující průvodcovskou službu. Bohoslužby se konají vždy v neděli v 10:15 hod. K oblíbeným událostem v klášteře patří Osecké pouti konané v srpnu.

 

Charakter místa: Klášter, expozice, informační centrum, pivovar

Razítkovací místo: ANO

 

Expozice moldavské dráhy

Moldavská horská dráha - Průvodce - Osek - Expozice moldavské dráhy - grafika - grafika

Nádraží Osek město (dříve Osek Rýzmburk) patří k nejhezčím drážním budovám na trati moldavské dráhy. V přízemí staniční budovy je k vidění expozice věnovaná její historii. Expozici provozuje Klub přátel krušnohorské železnice Most-Dubí-Moldava. Výstava je otevřena příležitostně o víkendech a svátcích. Více informací naleznete na stránkách provozovatele.

 

Charakter místa: Nádraží, expozice

Razítkovací místo: ANO

Registrace turistického pasu z webu

Aktuálně

24.1.2017 10:10

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

10.9.2016 22:55

Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

Zvláštní jízda historickými motoráky ke 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu bude součástí premiéry nového dokumentárního filmu o moldavské dráze.

24.1.2017 10:18

Expedice 30.04.2016

Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou). Fotogalerie z expedice 30. 4. 2016.

Copyright ©: Moldavská horská dráha (2015) :: ::Moldavská horská dráha - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo
Powered by: Moldavská horská dráha - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Moldavská horská dráha - Facebook - přechod na stránku

Moldavská horská dráha - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Moldavská horská dráha - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem